
nika to ciężka i długa przeprawa,studia, aplikacja i wybicie się na rynku usług prawnych. Nie każdy daje radę choćby z pierwszym etapem, czyli ze studiami. Nic dziwnego, bowiem ilość przepisów i praw do nauczenia się przerasta niejednego studenta.
Dalsza droga również nie jest usłana różami, nie każdemu prawnikowi udaje się utrzymać z tego co sam zarabia, robienie aplikacji prawniczej swoje trwa, a w tym czasie ciężko o porządne zarobki. Nie jest więc tak jak się wszystkim wydaje, że prawnik to zawód w którym od razu zarabia się dobrze. Jednak dla dobrego prawnika zawsze znajdzie się praca.
Nieceniona pomoc prawnicza
W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.
Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.
Wikipedia o naukach prawnych
Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.
Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.
Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne